Menu Zamknij

O nas w mediach

NAJWIĘKSZY NA MAZOWSZU OŚRODEK JEŹDZIECKI W ŻABIEJ WOLI

Niebawem w Żabiej Woli powstanie największy ośrodek jeździecki na Mazowszu, a pierwsze kroki w tym kierunku zostały już poczynione. 17 września odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu.

Inwestycja obejmie budowę, wyposażenie oraz uruchomienie ośrodka szkoleniowego dla miłośników jazdy konnej. Z oferty Becker Sport Equestrian Center będą mogli skorzystać zarówno nowicjusze, jak również członkowie seniorskiej kadry Narodowej. Obiekt dokładnie będzie znajdował się w miejscowości Kaleń-Towarzystwo.

Ośrodek szkoleniowy zajmie się także organizacją zawodów, zarówno ogólnopolskich, jak również międzynarodowych w cyklach letnich i zimowych. Włodarze gminy zapowiadają aukcje koni, ponieważ właścicielom obiektu zależy, aby propagować polskie rasy koni wśród gości z zagranicy.

Urzędnicy gminy Żabia Wola podkreślają, że nadrzędnym celem ośrodka będzie rozprzestrzenianie zamiłowania do jazdy konnej, a także edukowanie dzieci i młodzieży w sferze kontaktu ze zwierzętami. Wszystko ma odbywać się w duchu olimpijskiej zasady gry fair-play.

Nie znamy na razie orientacyjnych terminów otwarcia ośrodka. Inicjatorką projektu jest Monika Becker – doświadczona i wciąż aktywna zawodniczka międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody.

Aneta Czarnecka
Fot.: Grodzisknews.pl

http://fleschmazowsza.com.pl/?p=3342

https://tustolica.pl/najwiekszy-osrodek-jezdziecki-na-mazowszu-ruszyla-budowa_80481

http://popradio.pl/budowa-najwiekszego-osrodka-jezdzieckiego-na-mazowszu/